Een MRI-scan is zeker voor kinderen geen pretje. Te meer daar het hele proces moeilijk uit te leggen is aan peuters en kleuters. Een door Philips ontwikkelde app bereidt jonge kinderen voor op een MRI-scan. Dit maakt die ervaring zowel voor hen als hun ouders een stuk minder stressvol.
Jonge kinderen worden in de app met een virtuele buddy door het proces van het MRI-onderzoek begeleid. Zo kunnen de kinderen de MRI-scan virtueel oefenen. Daarbij bedienen ze zelf de scanner. De buddy geeft ook tips om goed stil te blijven liggen. Ook maakt de app gebruik van augmented reality. Hiermee kan het kind thuis al zien hoe een MRI-scanner eruitziet. Ouders komen zelf ook meer te weten over de hele procedure. Daarnaast worden jonge kinderen begeleid tijdens de scan, waardoor de ervaring aanzienlijk wordt verbeterd. Deze nieuwe oplossingen vormen het nieuwste initiatief binnen de Ambient Experience-portfolio van Philips.
Miniversie MRI-scan op afdeling

Eenmaal op de afdeling radiologie komt het kind dezelfde virtuele buddy weer tegen bij de onlangs verbeterde ‘Kittenscanner‘ van Philips, een miniversie van de scanner waarin kinderen verschillende speelgoeddieren kunnen scannen. Hierdoor begrijpen ze beter wat ze kunnen verwachten tijdens hun eigen scan. Tijdens de MRI-scan worden de stem en beelden van de buddy afgespeeld op de Ambient Experience In-bore Connect-oplossing van Philips. Dit helpt het kind bij de procedure, bijvoorbeeld door aan te geven wanneer en hoe lang het de adem moet inhouden.
Samenwerking met Disney
Eerder dit jaar presenteerde Philips, in samenwerking met de Walt Disney Company EMEA, een vergelijkbaar kindgericht initiatief. Daarbij werd het effect getest van op maat gemaakte animaties, waaronder speciaal ontwikkelde Disney-verhalen, binnen de Ambient Experience van Philips in ziekenhuisomgevingen. Een recent blogartikel geeft een overzicht van baanbrekende innovaties op het gebied van beeldvorming. Dit draagt bij aan het verbeteren van de zorg voor jongere patiënten en de angst hiervoor te verminderen.
Bron: philips.nl